Szállítási költség egységesen 2790 Ft, Budapesten ingyenes átvételi lehetőség! A vásárlásról bővebben>

Amikor Sigmund Freud 1900-ban megjelentette az Álomfejtést, forradalmian új irányba terelte kortársai önismeretét. A hirtelen népszerűvé vált tanok azonban nehezen kerültek be a tudomány hierarchiájába, a pszichoanalízis egyetemi-akadémiai elismertetéséért Freudnak egész életében küzdenie kellett.
A könyv hosszabb, életrajzi része a fiatalkori naplókon és leveleken keresztül mutatja be a freudi eszmerendszer kialakulását a klinikai tapasztalatszerzéstől az analízis módszertanának fokozatos kidolgozásáig, és az emigrációs évek kevésbé ismert tényeivel zárja le az életrajzot.
Szerzőnk, a német Psyche című szaklap szerkesztője, bőséges hivatkozásokkal és közérthető forráskritikával ismerteti a freudi életmű feloldatlan ellentmondásait és mai napig vitatott tételeit. Érdekes olvasmány mindazoknak, akik tudni szeretnék, vajon miért vonakodott Freud az orvosi hivatás gyakorlásától, mennyire tudta a természettudományos mércét és az irodalmi szövegértelmezést összegyeztetni, és miért hozta összefüggésbe a nőket a sötét kontinenssel? Lohmann lényeglátó magyarázatai, például Ödipusz és Mózes alakváltozatai felmutatják az életműben fellelhető életrajzi elemek jelentőségét.